ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8089436
*
nr 808 9436
Spegel
omkring 1900, höjd: 93
Kondition: skadad
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2013
kl 19:42:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 12:36:18
1
500 kr
17/2 17:40:07
2
300 kr
17/2 17:40:30
2
400 kr
17/2 17:40:47
2
500 kr
17/2 17:41:16
2
600 kr
18/2 12:10:39
1
800 kr
18/2 12:44:44
2
800 kr
18/2 12:45:40
2
900 kr
18/2 17:00:01
1
Vinnande bud
18/2 17:45:30
2
1.100 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 808 9436
Spegel
omkring 1900, höjd: 93
Kondition: skadad
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 12:36:18 | 1 | 500 kr |
17/2 17:40:07 | 2 | 300 kr |
17/2 17:40:30 | 2 | 400 kr |
17/2 17:40:47 | 2 | 500 kr |
17/2 17:41:16 | 2 | 600 kr |
18/2 12:10:39 | 1 | 800 kr |
18/2 12:44:44 | 2 | 800 kr |
18/2 12:45:40 | 2 | 900 kr |
18/2 17:00:01 | 1 | Vinnande bud |
18/2 17:45:30 | 2 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14